Úvodní stránka

Po úspěšném prvním přihlášení již víte, jak hlavní stránka vypadá. Nyní si detailněji rozebereme jednotlivé části. V panelu vlevo je možné zobrazit až 4 typy záložek (administrátor vidí 6 typů). Můžete libovolně přidávat další (pridat) nebo měnit nastavení (nastaveni) těch stávajících, případně i pozměnit pořadí záložek tzv. drag & drop pohybem.

Výchozí záložky:

Volitelné záložky:

  • Měsíční přehled dovolené

U každé záložky lze nastavit vlastní název (popis), v přehledu přítomnosti můžete zobrazovat vybrané pracovní skupiny a oblasti, případně si vybrat, jaký obsah se bude zobrazovat (fotografie, telefonní číslo pracovní, telefonní číslo osobní, e-mail, poslední přístup, Skype a pracovní pozice). Přehled přístupů umožňuje vypisování validních, nevalidních nebo všech záznamů a lze zobrazovat jen určité oblasti či uživatele.

Plán

Na této stránce se nachází aktuální kalendář s rozpisem pracovních směn, které nastavuje správce.

V záhlaví jsou přehledy odpracovaného času vzhledem k týdnu, měsíci a dnu, počet dní dovolené k dispozici a přehledy vzhledem k minulému týdnu a měsíci.

Pro jednotlivé dny vidíte, kolik hodin máte odpracovat, a kolik hodin jste odpracovali. Pod tím je vyznačena směna, kterou máte nastavenou. Rozlišujeme mezi pevnou a pružnou pracovní dobou, pružná doba je vyznačena šrafovaně. Zeleně je znázorněna pracovní doba, žlutě pauza.

Kliknutím na (nahled) se zobrazí podrobný náhled dne. Ke každému dni můžete přidat novou žádost (novazadost) ohledně kompenzací či přesčasů nebo ohledně nemoci, dovolené či volna. Tyto žádosti schvaluje správce, o schválení či neschválení Vám přijde e-mail.

plán

 

náhled dne

 

náhled dne

 

Přehled přítomnosti

V přehledu přítomnosti vidíte profily jednotlivých osob působících ve firmě seřazené podle abecedy a utříděné do záložek podle příjmení. Profil se skládá ze jména a příjmení, fotografie, telefonního čísla, emailu, pracovní pozice a typu přístupu s časovým razítkem. Typy přístupu si může každý zaměstnavatel zadat sám, v systému je přednastaven příchod, odchod, pauza, k lékaři a služební odchod.

Vpravo nahoře pak naleznete vyhledávání, kde najdete kolegu podle jména, příjmení či loginu, a jednoduše tak zjistíte jeho email, telefon či zda se nachází či nenachází na pracovišti. Vyhledávání může také být podle pracovních skupin (záleží na nastavení firmy).

přehled přítomnosti

 

detail přehledu přítomnosti

 

Přehled přístupů

Existují tři typy grafického rozložení přehledu přístupů – řádkové, řádkové s galerií a tzv. timeline. Ve všech těchto přehledech lze nastavit zobrazované období.

S každým přístupem se zapisuje přesné datum a čas, událost, oblast, typ a název čtečky. U mobilní čtečky se ukládá také GPS pozice, v přehledu přístupů je poté vidět náhled na mapě.

řádkové rozložení
řádkové rozložení
řádkové a grafické rozložení
řádkové a grafické rozložení
timeline
timeline

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *