Žádosti

Žádosti zjednodušují a zefektivňují komunikaci mezi zaměstnanci a jejich správci docházky. Pomocí žádostí je možné žádat o různé druhy (ne)přítomností. Správci docházky jsou o nových žádostech informování emailem a zaměstnanci jsou o vyřízení žádosti informováni pomocí emailu taktéž.

Žádosti zadávají uživatelé pomocí webové nebo mobilní aplikace pomocí volby vložit žádost () ve dni, na který plánují (ne)přítomnost. Je třeba vybrat typ plánu, zvolit časový interval a volitelně připsat poznámku.

Typy plánů mohou být následující:

 • práce – pevná
 • práce – pružná
 • práce – celopružná
 • přesčas
 • přesčas – pružný
 • kompenzace
 • kompenzace – přužná
 • lékař
 • nemoc
 • služební výjezd
 • dovolená
 • placené volno
 • neplacené volno
 • ošetřování člena rodiny
 • soukromý odchod
 • sick day
 • mateřská dovolená
 • rodičovská dovolená

Po vložení žádosti se nevyřízené žádosti zobrazí v záložce Plán ve dni, kdy byla žádost podána (). Schválením žádosti se vytvoří v docházce uživatele nový plán (dovolená, sick days, lékař, služební výjezd, …), který je možné zobrazit v záložce Plán

Správci docházky vyřizují žádosti v menu Žádosti (webová i mobilní aplikace), ve kterém je také možné žádosti filtrovat podle typu plánu, stavu a uživatele, který žádost vložil. Žádost lze schválit nebo zamítnout, u stavu schválené nebo zamítnuté žádosti se zobrazuje jméno správce docházky, který žádost vyřizoval. V přehledu žádostí se zobrazuje také čas podání žádosti a platnost žádosti (časový interval plánu nepřítomnosti). Při vyřizování žádosti je možné žádost také upravit nebo přidat komentář. 

Žádosti může schvalovat uživatel, který má zapnutý dohled nad ostatními uživateli (AdministraceUživatelé – editace uživatele – záložka Oprávnění – část Dohled), bez ohledu na to, jestli jeho role je uživatel nebo administrátor. 

Vedle žádostí o plány (ne)přítomností je možné žádat taktéž o interní nebo veřejný virtuální terminál.

Často kladené dotazy

12 thoughts on “Žádosti

  1. Vážená paní Thachová,

   děkuji za Váš dotaz. Žádosti můžete přidávat v záložce Plán u konkrétního dne kliknutím na tlačítko nové žádosti (bílé plus v oranžovém poli). Jako typ plánu zvolíte neplacené volno. Dále vyberete datum, od kdy do kdy o neplacené volno žádáte a případně vyplníte poznámku pro správce docházky.

   S přáním příjemného dne
   Petra Hurychová

 1. Jak prosím požádat o vyznačení nepřítomnosti na pracovišti z důvodů školení? Školení není služební výjezd ve smyslu odjíždím v 8:15 a až se vrátím, tak se přihlásím, a je dvoudenní. Začíná ve čtvrtek a končí v pátek. Ani na začátku ani na konci nepůjdu k fyzické čtečce. V pravidlech máme, že se nám každý takový den počítá 8 hodin do pracovní doby.
  Moc děkuji.

  1. Dobrý den,

   momentálně připravujeme typ plánu Školení na implementaci do systému.

   Do té doby je možné používat kombinaci směny (8h pevný pracovní plán) a plánu Služební výjezd (vložený přes celý tento pracovní plán).

   S přáním příjemného dne
   Petra Hurychová

 2. Dobrý den, nejde mi zažádat o dovolenou. Po zadání termínu od 1.7.2019 do 12.7.2019 se objeví hláška “Do musí být později než od”. Kde je chyba? Děkuji za odpověď. Václav

  1. Dobrý den, vážený pane Šeno,

   tato chyba se Vám zobrazuje z toho důvodu, že nemáte přiřazenou pracovní směnu. Uživatel musí mít přiřazenou pracovní směnu, která vytváří pracovní plány do jednotlivých dnů a přes tyto pracovní plány se pak vkládají plány nepřítomnosti (např. dovolená).

   Kontaktujte ohledně tohoto problému svého správce docházky – je potřeba, aby Vám přiřadil správnou pracovní směnu.

   S přáním příjemného dne
   Petra Hurychová

 3. Dobrý den,
  mám dotaz jak nastavit v docházce, z důvodu výpočty mzdy, když zaměstnanec v průběhu směny odejde k lékaři a obdrží neschopenku (nemoc). V nastavení lze evidovat nemoc pouze za celý den, což pracovníci připomínkují, že , např. 4hodiny odpracovali.

  Děkuji za info
  Slámka

  1. Dobrý den pane Slámka,
   ze zákona půlden nemoci neexistuje, proto ani v Sysdu nastavit nepůjde. Pokud dostal zaměstnanec neschopenku už od aktuálního dne, tak to platí na celý den, ne pouze půlden.
   Hezký den

 4. Dobrý den,

  zaměstnanec si zažádal o dovolenou ale překlikl se. Jak si může ještě před schválením dovolené žádost upravit?

  Děkuji za odpověď.

  1. Dobrý den paní Hlavničková,
   odeslané žádosti už upravovat nelze, nadřízený musí tuto žádost zamítnout a zaměstnanec si podá žádost novou.
   Hezký den

 5. Dobrý den,

  pokud má zaměstnanec napracované hodiny a rád by si je v daném měsíci vybral – náhradním volnem, jak si tuto žádost do docházkového systému má zaznačit?

  Děkuji za informaci.

  1. Dobrý den paní Hlavničková,
   o náhradní volno lze v Sysdu požádat přes vstup Soukromý odchod. Zaměstnanec vloží do příslušného dne žádost (stejným způsobem jako dovolená apod.), vybere Soukromý odchod a nastaví časově tak, aby to odpovídalo začátku a konci přiřazené prac. doby. Administrátor potom tuto žádost musí schválit a zaměstnanci se z fondu odečte příslušný počet hodin.
   Hezký den

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *