Dovolená | Sick days

Stránka Dovolená | Sick days zobrazuje fond nabité a čerpané dovolené a sick days pro každého uživatele. Zároveň je možné na této stránce tyto fondy nabíjet. 

Sick days se zobrazují pouze pokud je jejich používání povoleno v AdministraceFirma – editace firmy – (Pokročilý režim) – záložka Aplikace – záložka Funkce Sick day.

Fond dovolené nebo sick days se nabíjí na vybrané časové období (od – do), tradičně na celý kalendářní rok. Vždy je možné zvolit, zda se má fond z minulého období převést automaticky nebo zda se fond k převedení vyplní ručně.

Uživatel o dovolenou nebo sick days žádá v záložce Plán nebo Měsíční přehled dovolené. Ze stejného místa může správce docházky přímo vkládat plány těchto nepřítomností

Vybrání půl dnů dovolené | sick days funguje tak, že při naplánovaní prvního půl dne dovolené | sick day, se z fondu odečte jeden celý den. Při naplánovaní druhého půl dne se neodečte nic.

Půl den dovolené nebo sickday, si bere automaticky počet hodin podle nastaveného ideálního denního fondu v pracovní směně. Když tento fond nastaven není, hodnota se odvíjí od hodnoty Odpracovat nastavené v editaci pracovní směny. Pokud ani tato hodnota není nastavena, automaticky se na půl den započítají 4 hodiny u jakkoli dlouhé pracovní doby. Na toto je potřeba myslet u pracovníků jejichž pracovní doba není klasických 8 hodin.

Hromadný převod dovolené mohou využít zejména firmy, které nabíjí fondy na další kalendářní rok už v průběhu podzimu aktuálního roku. Nabijí tedy nové fondy a uživatelé  mohou čerpat a plánovat dovolenou na příští rok. To co zbyde z aktuálního roku se potom hromadně převede např. v lednu. Převádět můžeme i do mínusu, ale ne půl dny.

4 thoughts on “Dovolená | Sick days

 1. Dobrý den, můžete mi prosím poradit, jakým způsobem nastavit systém tak, aby bylo možné vybírat dovolenou po hodinách? Nyní když chci zadat dovolenou po hodinách, tak systém ukáže hlášku “Hodnota Do musí být alespoň o hodinu větší než Od” ale čas nelze zadat. Děkuji

  1. Dobrý den, vážený pane Tatýrku,

   v editaci firmy (AdministraceFirmy) v záložce Aplikace, v záložce Funkce, v možnosti Dovolená vyberte vybírání dovolené po hodinách.

   U jakého uživatele v jaký den se Vám nedaří vložit dovolenou? Jaké hodnoty zadáváte?

   S přáním příjemného dne / Best regards

   Bc. Petra Hurychová
   Eurosat CS, spol. s r.o.
   http://www.eurosat.cz, http://www.sysdo.cz

  1. Dobrý den, vážená paní Sýbová,

   schválením žádosti se vytvoří příslušný plán v docházce zaměstnance (dovolená, nemoc, lékař, …). Plány je možné editovat (modré tlačítko s tužkou) nebo mazat (červené tlačítko s popelnicí) v náhledu dne v záložce Plán.

   S přáním příjemného dne
   Petra Hurychová

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *