Dovolená | Sick days

Stránka Dovolená | Sick days zobrazuje fond nabité a čerpané dovolené a sick days pro každého uživatele. Zároveň je možné na této stránce tyto fondy nabíjet. 

Sick days se zobrazují pouze pokud je jejich používání povoleno v AdministraceFirma – editace firmy – (Pokročilý režim) – záložka Aplikace – záložka Funkce Sick day.

Fond dovolené nebo sick days se nabíjí na vybrané časové období (od – do), tradičně na celý kalendářní rok. Vždy je možné zvolit, zda se má fond z minulého období převést automaticky nebo zda se fond k převedení vyplní ručně.

Uživatel o dovolenou nebo sick days žádá v záložce Plán nebo Měsíční přehled dovolené. Ze stejného místa může správce docházky přímo vkládat plány těchto nepřítomností

Vybrání půl dnů dovolené | sick days funguje tak, že při naplánovaní prvního půl dne dovolené | sick day, se z fondu odečte jeden celý den. Při naplánovaní druhého půl dne se neodečte nic.

Půl den dovolené nebo sickday, si bere automaticky počet hodin podle nastaveného ideálního denního fondu v pracovní směně. Když tento fond nastaven není, hodnota se odvíjí od hodnoty Odpracovat nastavené v editaci pracovní směny. Pokud ani tato hodnota není nastavena, automaticky se na půl den započítají 4 hodiny u jakkoli dlouhé pracovní doby. Na toto je potřeba myslet u pracovníků jejichž pracovní doba není klasických 8 hodin.

Hromadný převod dovolené

mohou využít zejména firmy, které nabíjí fondy na další kalendářní rok už v průběhu podzimu aktuálního roku. Nabijí tedy nové fondy a uživatelé  mohou čerpat a plánovat dovolenou na příští rok. To co zbyde z aktuálního roku se potom hromadně převede např. v lednu. Převádět můžeme i do mínusu, ale ne půl dny.

Hromadné plánování dovolené (+ placeného a neplaceného volna)

Tuto funkci můžeme využít například při celofiremní dovolené během vánočních svátků, letních prázdnin apod. v případě placeného volna například v období karantény.

Hromadné plánování můžeme provést buď z AdministraceDovolená – nahoře tlačítko +Hromadné plánování nebo z Měsíčního přehledu dovolenénahoře tlačítko +Hromadné plánovaní dovolené

Pokud chceme vložit dovolenou či jiný plán uživateli s denní pracovní dobou, je toto plánování vcelku jednoduché. Vybereme typ plánu, datum od-do a přiřadíme buď všem, nebo jen některým pracovním skupinám či uživatelům.

Plánujeme-li i pro uživatele s nočními směnami, je nutné si dát pozor, jaké vybereme nastavení, kdy má dovolená začínat/končit a jak má zasahovat do pracovního plánu.

 

Pozn. když plánujeme pro celou firmu s počtem uživatelů kolem 100 a výše, bude se nastavení déle ukládat a může pár minut trvat než se projeví u všech uživatelů. Chvíli tedy prosím vyčkejte.

Dovolená v hodinách (od roku 2021)

Nabití nových fondů dovolených provedeme v Administrace – Dovolená (popřípadě Dovolená/Sick day). Zvolíme tlačítko +Dovolená, vyskočí nám nové okno s některými předvyplněnými možnostmi – upravíme dle potřeby.

Vybereme možnost Počítat po – Hodinách. 

Pokud převádíme něco ze starých fondů, které jsou nabité “po dnech”, je třeba si dávat pozor na to, jaký mají uživatelé, kterým nové fondy nabíjíme, denní fond. V kolonce Konverze dny – hodiny určíme kolik hodin je 1 den – toto je nastavení pro převod zbývajících dnů dovolené z předchozího roku.

Dále vyplníme na kolik nových hodin dovolené má na příslušné časové období uživatel nárok.

V posledním kroku vybereme uživatele a uložíme.

Pro čerpání dovolené v hodinách si musíme tuto možnost povolit na firmě. Jdeme do Administrace – Firma – editace firmy – dole Pokročilý režim – záložka Aplikace – záložka Funkce – odstavec Dovolená – Vybírání dovolené a přidáme možnost Po hodinách.

 

4 thoughts on “Dovolená | Sick days

 1. Dobrý den, můžete mi prosím poradit, jakým způsobem nastavit systém tak, aby bylo možné vybírat dovolenou po hodinách? Nyní když chci zadat dovolenou po hodinách, tak systém ukáže hlášku “Hodnota Do musí být alespoň o hodinu větší než Od” ale čas nelze zadat. Děkuji

  1. Dobrý den, vážený pane Tatýrku,

   v editaci firmy (AdministraceFirmy) v záložce Aplikace, v záložce Funkce, v možnosti Dovolená vyberte vybírání dovolené po hodinách.

   U jakého uživatele v jaký den se Vám nedaří vložit dovolenou? Jaké hodnoty zadáváte?

   S přáním příjemného dne / Best regards

   Bc. Petra Hurychová
   Eurosat CS, spol. s r.o.
   http://www.eurosat.cz, http://www.sysdo.cz

  1. Dobrý den, vážená paní Sýbová,

   schválením žádosti se vytvoří příslušný plán v docházce zaměstnance (dovolená, nemoc, lékař, …). Plány je možné editovat (modré tlačítko s tužkou) nebo mazat (červené tlačítko s popelnicí) v náhledu dne v záložce Plán.

   S přáním příjemného dne
   Petra Hurychová

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *