Typy plánů

plán soukromého odchodu je vložen uživateli správcem docházky (nový plán) nebo si o tento plán uživatel žádá sám (vložit žádost), tato žádost je poté schválena nebo zamítnuta správcem docházky. Když uživatel odchází z práce na soukromý odchod, zadává si typ přístupu s funkcí Výstup (např. Odchod).

Doba, po kterou je uživatel na soukromém odchodu se nezapočítává jako odpracovaná, vzniká tak chybějící fond, který je nutné odpracovat někdy jindy. (Nerozlišujeme, kdy je tato doba odpracovaná. Hlídá se pouze kontrola fondu podle vyrovnávacího období.)

Chybějící fond je možné odpracovat v pružných částech směny nebo pokud má zaměstnanec vložený plán kompenzace mimo pracovní směnu.

Plán soukromý odchod má smysl pouze v pevné části směny. Do docházky se zadává proto, aby nevznikla chyba docházky (zaměstnanec není v práci v době, kdy v práci má být). V pružných částech směny není vyžadována přítomnost zaměstnanců.

V případě, že vznikne chyba pozdní příchod nebo dřívější odchod (zaměstnanec přijde po začátku pevné části směny nebo před koncem pevné části směny), je možné tuto chybu opravit možností Odpustit. Přístup se pak posune na začátek nebo konec pevné části směny. (Zaměstnanec nemusí nic napracovávat.)

I am item content. Click edit button to change this text. Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.