Fond lékaře a OČR [3.4.0]

Z této novinky v systému SYSDO budou mít radost především zaměstnavatelé ze Slovenské republiky řídící se zákonem č. 311/2001 Z. z. (Zákonník práce).

Fond lékaře a OČR je nejprve nutné povolit v editaci firmy (AdministraceFirmy) v záložce Aplikace, v záložce Funkce, část Fond.

Jakmile je fond povolen, v menu Administrace se objeví nová položka Fond.

Zde je možné všem nebo jen některým uživatelům nabít fond lékaře nebo OČR na zvolené období (nejčastěji jeden kalendářní rok).

V AdministraceFond si můžete přehledně zobrazit nabití a čerpání jednotlivých fondů pro konkrétní uživatele.

Systém následně automaticky při vkládání nového plánu nebo žádosti kontroluje čerpání tohoto fondu. Čerpání je také samozřejmě kontrolováno u schvalování / zamítání žádostí.

V případě, že je fond vyčerpán, uživateli není dovoleno požádat o plán lékaře nebo OČR. Pokud nový plán vkládá správce docházky (uživatel s dohledem), je možné se dostat i do záporného fondu.

Uživatel nemůže požádat o plán lékaře nebo OČR také v případě, že má již vložené plány do budoucnosti a tyto plány v součtu přesahují zbývající fond. Plány v budoucnosti se započítávají průměrnou hodnotou plánů z minulosti.

Jak už bylo řečeno, pokud zaměstnanec svůj fond vyčerpal, je možné povolit při vkládání plánu nebo schvalování žádosti i záporný fond.

U typu plánu lékař lze také zvolit možnost NadpracovatAno, zaměstnanci se poté návštěva lékaře nepočítá do odpracované doby (a ani do fondu lékaře).

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *